Skleněné zástěny

Sklo ozdobí každý interiér. Hodí se také výborně do koupelen a to i v případě, že jste už koupelnu  vybavili vanou, ale nemáte dostatek místa i pro sprchový kout. Nevadí, jediné co potřebujete je skleněná vanová zástěna.

 

Můžete si nechat namontovat skleněnou zástěnu a udělat tak z vany i sprchový kout.

Na zástěny se používá tvrzené bezpečnostní sklo, které odolá nárazům a díky speciální povrchové úpravě po něm voda snadno stéká a sklo je lehce udržovatelné.

Zástěnu si můžete nechat dokonce vyrobit i na míru, nebo si vybrat z několika modelů, kterou jsou běžně na trhu.

Zástěna na vanu má obvykle  šířku od 80 do 110 cm, ale existují i vanové dveře, které dokáží utěsnit prostor ode zdi ke zdi.

 

Montáž zástěn je velmi snadná, na zeď připevníte několik šroubů a je hotovo. Složitější instalace, například montáž vanových dveří nebo atypické rozměry, raději přenechte odborníkům.

 

Vanové zástěny mohou mít i pohyblivé části nebo být vícedílné. Mohou mít i pevné boční stěny. Celá koupena tak získá zcela nový výraz, originalitu a vzdušnost. V každém případě skleněné zástěna je mnohem praktičtější než umělohmotný závěs, který by měl zabránit rozstříkávání vody po celé koupelně. Sklo se neopotřebuje a vydrží funkční a elegantní velmi dlouhou dobu.

 

Povrchová úprava skla je buď čirá průhledná nebo bílá, případně satin. Ale je možno si objednat i zcela originální design a barvu. Chcete-li více soukromí zvolte některou z neprůhledných variant.

 

Sklo může tvořit výplň v rámech nebo být uchyceno jen panty na zeď.

Zvláštní kapitolu tvoří vanové dveře, které se obvykle montují od stropu a zcela vanu uzavřou.

Vanové dveře mají tři až pět dílů, mohou být skládací nebo posuvné. Dodávají se v rozměrech od 120 do 180 cm.

 

Používané kování pro uchycení dveří je nejčastěji z nerezi nebo elox hliníku.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *