Posuvné skleněné dveře v interiéru i v exteriéru

Skleněné dveře se používají v interiéru i v exteriéru. Aby mohly plnit svou funkci, musí být správně ukotvené, funkční a snadno udržovatelné.

Na výplně dveří se používá tvrzené bezpečnostní sklo, které je odolné proti rozbití. Velmi zásadní je také správně zvolené kování na dveře, zejména pokud zvolíme posuvné dveře.

 

Důležitá je stavební připravenost – to znamená, počítat se skleněnými dveřmi již při přípravě projektu, to výrazně usnadní jejich montáž. To zahrnuje také způsob přepravy na místo určení, manipulaci s dveřmi a jejich roztlačení a zabrzdění.

 

Zápustný systém má dvě kolejnice – horní a dolní, dveře se v nich pohybují pomocí koleček.

 

Vždy je nutné také zvažovat velikost a váhu dveří a vybrat odpovídající kolejnice ve kterých se budou dveře pohybovat. Pro průmyslovější design používaný v komerčních prostorách lze zvolit větší maximální únosnost dveří až do 155 kg. Ale existují i posuvné systémy, které dokáží zvládnout dveře až do váhy 400 kg.

 

Do interiérů se používají systémy s nosností kolem 135 kg, nebo pro menší rozměr dveří s nosností do 80 kg.

U některých systémů lze spodní kolejnici  umísti na přímo na podlahu bez nutnosti větších předpříprav. Takové řešení vyžaduje práh.

Pro bezprahové interiéry je nutné systém do podlahy zcela zapustit.

 

Horní kolejnici je možné kotvit do stropu nebo na stěnu. V horní kolejnici můžeme skrýt systém pomalého dojezdu, který zajistí, že se skleněné dveře budou tiše a pomalu zavírat.

Při montáže na strop není potřeba žádných zvláštních připrav. Kolejnice je obvykle možné použít téměř do jakéhokoliv otvoru.

Posuvné systémy také umožňují vytvořit dveře z několika částí, pomocí rozložení kolejnic.

 

Pro sklo i kování lze vybrat z mnoha barevných variant, které zajistí eleganci i funkčnost vámi vybraných skleněných dveří.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *