Jak se montují posuvné dveře?

Máte velký prostor a potřebujete kvalitní dveře? Rádi byste vytvořili dojem velké a světlé místnosti? Nejlepším řešením jsou skleněné dveře. Vypadají elegantně, snadno se udržují, odolají času a jako bonus můžete jejich design i změnit, pokud se pro to rozhodnete.

 

Zvolit skleněné dveře znamená mít více světla, celý prostor vypadá větší a elegantnější.

Krásu a funkčnost skla jistě rádi oceníte, zejména pokud máte rádi kvalitu.

 

Dveře se kotví nejčastěji do stropu a do podlahy. Lze také použít speciální kování na stěnu, to zejména v místnostech, kde není strop nosný.

 

Jednokřídlé dveře mohou mít i fixní část, které se říká boční světlík. Toto řešení zachová prosvětlený prostor a přitom dokonale splní svou základní funkci.

 

Pro  ukotvení se používá kolejnice, které se mohou lišit rozměry a typem. Zde hraje zásadní roli váha dveří, obvyklá nosnost kolejnic se pohybuje od 100 do 150 kg.

 

Kolejnice si lze vybrat z hliníku nebo nerezi. V obou případech je na výběr velké množství povrchové úpravy – eloxovaný hliník nebo nerez a také široký výběr barev ladících s interiérem.

 

Zvlášť působivé jsou posuvné dveře. Ve větším prostoru určitě nejlepším řešením budou dveře dvojkřídlé.

Mohou se otvírat i zavírat samovolně a velmi tiše. To působí skutečně silným dojmem. Při ukotvení dveří se obvykle montují zámky do podlahy. Ale existuje i řešení, kdy je možno dveře vybavit i skrytým elektromechanickým zámkem, který umožní i jiný způsob uzamykání.

 

Posuvné dveře mohou být také vybaveny oboustranným pomalým dojezdem a také synchronním posuvem, který zajistí otvírání obou křídel současně.

 

Plánovat se v případě montáže skleněných dveří skutečně vyplatí. Stavební připravenost vám ušetří hodně peněz i času. Stačí se včas spojit s odbornou firmou a nechat již při stavbě zasadit kolejnice do zdí.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *