Jak zasadit skleněné dveře do interiéru

Skleněné dveře jsou krásné, vysoce estetické, dodávají prostoru eleganci a styl.

Lze nimi navodit dojem velkého a světlem prozářeného prostoru.

Jejich údržba je snadná, sklo je bezpečnostní kalené a navíc můžete své skleněné dveře obléci do barev a dekoru zcela podle svého přání.

Důležité je také, aby byly dveře dobře a bezpečně usazeny. Je mnoho způsobů jak dveře do interiéru zasadit. Lze je ukotvit přímo na zeď klasikou nebo i na zeď skleněnou, nebo do nosného stropu.

V případě posuvných dveří  se používá  hliníková kolejnice, kterou je možno upravit do různých barev podle vašeho přání. Kolejnice je zcela bezpečná základ tvoří eloxovaný hliník, eloxovaná nerez.

Rozměry kolejnic se liší dle zvoleného typu kotvení a také podle velikosti a váhy dveří.

Většina posuvných systémů má jednoduchou montáž, při které není nutno vrtat do skla.

Zaměření konkrétních dveří je dobré konzultovat s odborníkem.

Pro usazení otočných dveří, tedy dveří, které se otvírají na jednu stranu a mají kliku, se používají čepy do podlahy, na kterých se dveře otáčí. Dveře obvykle drží na rohovém kování, které v interiéru nijak neruší a je velmi oblíbené. Dveře se tak ukotví zároveň do podlahy i do stropu.

Je také možno použít podlahový zavírač, který má až dvoustupňové tlumené dovírání. Dveře se za vámi budou pomalu a tiše zavírat.

V případě, že jste se rozhodli renovovat interiér a chcete skleněné dveře usadit do starší kovové nebo dřevěné zárubně – je to možné. Postup je až překvapivě jednoduchý.

Kontaktujete odbornou firmu, dodáte požadované rozměry a oni připraví vše tak, aby bylo možno dveře bezpečně zasadit do vaší zárubně. Navíc získáte do dveří dokonalé těsnění, které bude bránit styku skla s kovem.

Skleněné dveře oživí a zkrášlí každý interiér a dobře usazené budou dlouho a bezpečně sloužit.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *